spor-masaji.jpg

Spor Masajı

       Kendi içinde hazırlık, devre arası, aktivite sonrası şeklinde 3 gruba ayrılan bu masaj türünde amaç uyarıcı hareketler ile kasları korumak ve güçlendirmektir.

 

      Bu masaj sporcuya zahmet oluşturan kas yorgunluklarını, krampları, kas zedelenmelerini ve lif kopmalarını önlemek amacıyla büyük önem taşır.

 

     Sporcuların vücudunda biriken atık ve toksinlerin atılmasında etkili olurken verdiği olumlu his sebebiyle motivasyonu arttırdığı gözlenmiştir. Bu nedenle sporcunun başarısında önemli bir basamak görevi görür.

 

     Yaşanan kazalarda ve kas sakatlıklarında iyileşme sürecine destek olmasının yanında hasarın azaltılmasına da fayda sağlar.

 

     Klasik masaj türlerinden bu masajı ayıran en önemli özellik sürenin, basıncın ve ritmin farklı olmasıdır. Vücudu fiziksel aktiviteye hazırlamanın yanında kullanılacak spor aletlerinin kaslar üzerinde yaratacağı olumsuz etkiyi en aza indirmeyi amaçlar. Hazırlık evresinde istenilen duruma göre vuruşlar daha baskın olabilirken aktivite sonrası kasları ve damarları eski haline döndürmek amaçlı hafif ve nazikçe yapılmaktadır.

 

   Spor masajı vücudunuzun yorgunluk hissini azaltır ve kalp ritmini spora uygun şekilde hazırlar. Sporda başarı için temel adımlardan biridir.

 

Mavi Ay Masaj & SPA Kütahya

Telefon: 0531 942 48 26 | Gsm: 0531 942 63 76